تاثیر آب آلوده بر روی زنان باردار و جنین یا نوزادان

تحقیقات نشان می دهد که آب آشامیدنی سالم، بسیاری از عوارض بارداری را کاهش داده و آمادگی بدن را برای روبرو شدن با این تغییر فیزبولوژیکی بیشتر کرده و در نهایت باعث سلامتی بیشتر مادر و فرزند می شود.

آب یکی از عناصر مهم در زمان بارداری است. هنگام بارداری آب بعنوان سیستم حمل غذا عمل کرده و مواد مغذی را از طریق خون مادر به جنین می رساند، همچنین آب تصفیه شده و سالم، سموم بدن را شستشو داده و با رقیق کردن ادرار، از عفونت های رایج مجاری ادراری که ممکن است در زمان بارداری اتفاق بیفتد، جلوگیری می کند.

اما شاید بتوان گفت بزرگترین دلیل برای نوشیدن آب سالم در بارداری، جلوگیری از کم شدن آب بدن در این دوران است. کم شدن آب بدن در دوران بارداری خطرات بسیار جدی دارد. حجم زیادی از آبی که خانم های باردار در زمان بارداری می نوشند، در کیسه آب جنین استفاده می شود. مایع درون کیسه آب جنین ، به طور متوسط هر یک ساعت تعویض می شود و برای این فرآیند از آب ذخیره شده بدن مادر استفاده می شود. فرآیند تعویض مایع درون کیسه، برای سلامتی جنین درون رحم مادر، امری حیاتی است

در ماه هشتم بارداری، حجم خون بدن مادر افزایش می یابد. به همین دلیل در این زمان، مادر جهت تامین آب بدن، می بایست آب سالم بیشتری را بنوشد. چرا که در اثر کمبود آب، خون بدن غلیظ شده و مشکلاتی نظیر فشار خون و بیماری های قلبی و عروقی را به دنبال خواهد داشت. کمبود آب بدن در سه ماهه سوم بارداری، علاوه بر مشکلات ذکر شده، ممکن است انقباض ماهیچه های بدن و در نتیجه درد و به دنبال آن زایمان زودرس را به دنبال داشته باشد. مشکلات بعدی زایمان زودرس نیز بر هیچکس پوشیده نیست.

در بسیاری از مواقع، نوشیدن آب سالم و تصفیه شده به مقدار کافی در دوران بارداری، می تواند از زایمان زودرسی که در اثر کمبود آب بدن حاصل می شود، جلوگیری کند.

خانم های باردار، علاوه بر مصرف غذاهای مفید و مغذی در این دوران، می بایست حداقل هشت لیوان در روز، آب سالم و گوارا بنوشند.

برخی از کارشناسان متعقدند نوشیدن آب سالم و گوارا به اندازه کافی در دوران بارداری، حتی می تواند از حالت تهوع و استفراغ در این دوران تا حد زیادی جلوگیری کند.

نقش آب سالم و تصفیه شده در تامین سلامتی مادر و کودک در دوران بارداری، بدیهی و غیرقابل انکار است. با توجه به اینکه پزشکان به طور اکید، مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین نظیر چای و قهوه و یا مصرف نوشیدنی های الکلی را در دوران بارداری منع می کنند، آب تصفیه شده و سالم می تواند بهترین نوشیدنی در دوران بارداری باشد.

همچنین از آنجا که بسیاری از مادران باردار، در دوران بارداری، بنا به توصیه پزشکان به طور مرتب ورزش می کنند، تعرق در هنگام فعالیت می تواند آب زیادی را از بدن مادران باردار کم کند. در نتیجه نوشیدن آب تصفیه شده و سالم می تواند آب از دست رفته بدن در هنگام تعرق را نیز جبران نماید.

کارشناسان و پزشکان استفاده از آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب خانگی و مزایای آن برای سلامتی بدن را به همه جامعه توصیه می کنند

دیجی آب کالا سایت تخصصی برای فروش و خدمات پس از فروش مادام العمر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد که با تکیه بر بالاترین سطح کیفی محصولات ارائه شده اقدام به گارانتی طلایی واقعی بدون قید و شرط تمام محصولات خود می نماید. شما می توانید پس از دریافت مشاوره از کارشناسان ما در انتخاب بهترین برندها و دستگاه ها با بالاترین سطح کیفی نسبت به خرید از هر سایت یا فروشگاهی اقدام کنید.

دیجی آب کالا مقاله ی کامل با در نظر گرفتن تجربیات نماینده ها و نصاب های  خود از سال ۱۳۸۸ تهیه کرده است که می توانید به قسمت اخبار و مقالات سایت رجوع کرده و مطالعه فرمایید و یا با شماره های ۸۸۴۴۳۹۶۴ و ۰۹۱۹۱۷۸۷۵۰۶ تماس گرفته و مشاوره ای کامل دریافت کنید.