دستگاه تصفیه آب زیر سینکی با روش اسمز معکوس (۱)
دستگاه تصفیه‌ی آب به دستگاهی گفته می‌شود که املاح مضر، همچنین باکتری‌ها، ویروس‌ها و تمامی عناصر مضر را از آب جدا می‌کند و آبی پاک و سالم در اختیار ما قرار می‌دهد
دستگاه‌های تصفیه‌ی آب مختلف روش‌های متفاوتی برای تصفیه‌ی آب دارند؛ مانند: زلال‌سازی، فیلترکردن و… ؛ ولی بهترین روش تصفیه‌ی آب روشی است که در آن آب را از فیلتر ممبران عبور می‌دهند که این فیلتر فقط به مولکول‌های  کمتر از یک هزارم میکرون موجود در آب اجازه‌ی عبور می‌دهد؛ درنتیجه تمامی املاح از آب جدا می‌شوند.
باید بدانید آب‌های موجود در لوله‌کشی شهری را از چاه‌ها و سفره‌های زیرزمینی آب می‌گیرند و تنها مرحله‌ی تصفیه‌ی اولیه را روی آن‌‎ها انجام می‌دهند که در این مرحله تمام املاح آب حذف نمی‌شود. برای ضدعفونی هم از کلر استفاده می‌کنند و در ادامه در مسیری که آب تا منزل ما طی می‌کند، باز هم املاح موجود در لوله‌های فرسوده وجود دارد؛ پس تصفیه‌ی مجدد آب امری ضروری است.
گفتنی است وجود کلر در آب برای سلامت انسان مضر است و مصرف مکرر آب کلردار ممکن است موجب سرطان‌های مختلف شود. بنابراین استفاده از یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت و استاندارد ضروری می باشد یک دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس ، معمولا شامل ۶ الی ۹ فیلتر تصفیه می‌شود و آب را از این فیلترها عبور می‌دهد. فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب، املاح درشت و بزرگتر از ۵ میکرون، یعنی املاحی که با چشم دیده می‌شوند، در کتری رسوب کرده و همچنین باعث بروز سنگ کلیه میشوند را از آب آشامیدنی تصفیه می‌کند. فیلتر مرحله دوم و سوم تصفیه آب خانگی با نام‌های کربن اکتیو و کربن بلاک، به جذب کلر از آب آشامیدنی می‌پردازند.
فیلتر مرحله چهارم ممبران تصفیه آب، یعنی فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس، فیلتری بسیار ریز بافت است که تمام املاح مضر آب آشامیدنی همچون آلاینده های بسیار ریز مثل نیترات، نیتریت، آرسنیک، آلومینیوم و … که باعث بروز بسیاری بیماری‌های پوستی و داخلی در بدن میشوند را تصفیه می‌کند.
فیلتر مرحله پنجم تصفیه آب به شیرین کردن بو و طعم آب آشامیدنی پرداخته و در فیلتر مرحله ششم تصفیه آب ، املاح معدنی مفید که طی مراحل تصفیه حذف شده‌اند همچون کلسیم ، منیزیم ، سدیم و بی کربنات را به آب آشامیدنی باز می‌گرداند.
هفتمین مرحله از دستگاه تصفیه آب خانگی یونیزه قلیایی، فیلتر آلکالاین، قلیایی کننده آب آشامیدنی است که خواص آنتی اکسیدانی یا ضد سرطانی به آب می‌دهد که از بیماری‌هایی همچون قند، چربی، بیماری‌های گوارشی و دیگر بیماری‌ها جلوگیری می‌کند. دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس دارای پمپ و مخزن ذخیره آب تصفیه شده است و در صورت قطع آب یا برق به میزان ۱۲ الی ۱۶ لیتر میتوانید بدون افت فشار از آب ذخیره شده استفاده کند.