استفاده از دستگاه تصفیه آب

استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی اسمزمعکوس RO روشی موثربرای ارتقای سطح کیفیت آب آشامیدنی است.

نگرانی مصرف آب ناسالم یک مسئله جدی و واقعی است. علاوه بر آنکه در برخی از کشورها همچنان آب لوله کشی وجود ندارد، در دیگر کشورهای صنعتی و حتی کشورهایی که آب لوله کشی دارند به وفور می توان متوجه ناسالم بودن آب شد. در بسیاری از کشورها جهت پیشگیری از رشد باکتری در لوله ها مقدار زیادی کلر وارد آب می کنند اما کلر در کنار خاصیت ضدعفونی کننده ناسالم بوده و با مواد آلی موجود در آب ترکیب شده و ترکیبات بسیار مضری را پدید می آورد.

بسیاری از آلودگی های موجود در آب مانند نیترات، فلزات سنگین، کلر، سختی آب، ذرات ناشی از پوسیدگی لوله ها که گاه با چشم دیده نمی شوند  توسط فیلترهای دستگاه تصفیه آب حذف می شوند. اما تمام سیستم های موجود در بازار به طور کامل موثر نیستند.

دستگاه های تصفیه آب خانگی به روش اسمزمعکوس RO که صرفا فیزیکی و با استفاده از یک غشا نیمه تراوا و بدون اضافه کردن مواد شیمیایی صورت می گیرد و بنا بر توصیه سازمانهای جهانی بهداشت NSF و FDA موثرترین و کاربردی ترین روش برای تصفیه آب لوله کشی شهری، آب های سطحی، زیرزمینی و حتی آب دریا می باشد برای حذف یا کاهش مواد زائد آب آشامیدنی به کار می روند. این مواد عمدتا عبارتند از:

الف – سختی آب

ب – کلر و ترکیبات بیماری زا

ج – فلزات سنگین

د – آلودگی های میکروبی

در زیر به بررسی این پارامترها و روش های تصفیه آنها می پردازیم :

مواد زائد

الف – سختی آب

املاح موجود در آب موجب بالا رفتن سختی آب می شوند. تماس آب با ترکیبات آهکی موجود در زمین باعث ورود عوامل سختی در آب ها شده و معمولا آب های زیرزمینی از سختی زیادتری نسبت به آب های سطحی برخوردارند.سختی آب به مجموعه املاح کلسیم و منیزیم موجود درآب برحسب میلی گرم کربنات کلسیم اطلاق می شود.

طبقه بندی آب ها از نظر سختی به شرح زیر می باشد

ـ آب های سبک : ۶۰۰ میلی گرم در لیتر

ـ آب های با سختی متوسط : ۱۲۰۶۰ میلی گرم در لیتر

ـ آب های سخت : ۱۸۰۱۲۰ میلی گرم در لیتر

ـ آب های خیلی سخت : بیشتر از ۱۸۰ میلی گرم در لیتر

ب – کلر

کلر و ترکیبات آن برای میکروب زدایی و ضدعفونی کردن آب آشامیدنی در تصفیه خانه های شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

ج – فلزات سنگین

فلزات سنگین از طریق نفوذ پساب صنعتی در آب شرب به انسان منتقل می شود.

وجود فلزات سنگین در غلظت بیش از استاندارد آب شرب باعث عوارض مختلف نظیر مسمومیت، حساسیت شدید، ضایعات کروموزومی، عقب افتادگی ذهنی، فراموشی، پارکینسون، سنگ کلیه و مجاری ادراری، نرمی استخوان و انواع سرطان، منجمله سرطان پروستات می گردد.

د – میکرواورگانیزم های بیماری زا

میکروب ها از طریق نفوذ فاضلاب انسانی در آب شرب به انسان منتقل می شوند. امراض مختلفی به وسیله آب به انسان منتقل می شوند از جمله این امراض می توان وبا، حصبه، اسهال میکروبی و خونی، هپاتیت، سل، دیفتری، انگلهای خونی و کبدی را نام برد.

در زمینه واردات و فروش دستگاه تصفیه آب خانگی اسمزمعکوس RO یکی از معتبرترین و تخصصی ترین شرکت های با سابقه شرکت سلامت گستر وارش می باشد که از سال ۱۳۸۸ شروع به فعالیت نموده و در حال حاضربا نام تجاری دیجی آب کالا اقدام به ارائه خدمات به مشتریان می باشد.

شما می توانید با مراجعه به سایت دیجی آب کالا به آدرس www.digiabkala.com  جدیدترین و به روزترین مقاله ها در زمینه دستگاه آب تصفیه کن را مطالعه فرمایید و همچنین از طریق تماس با شماره ۰۲۱۲۶۵۱۲۶۵۳  قبل از خرید تصفیه آب خانگی از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب دیجی آب کالا بهره مند شوید.