مزیت آب تصفیه شده نسبت به آب معدنی

برخی از تولیدکنندگان آب های معدنی محصول خود را به صورت آب چشمه یا کوهستان معرفی می کنند، اما این تبلیغات اکثرا واقعیت نداشته و در نهایت آب فروخته شده از تصفیه مقدماتی آب شهری تولید شده است. همچنین برخی از آنها ادعای تصفیه آب با استفاده از لامپ های UV جهت باکتری زدایی از آب و یا عبور آن از مراحل تقطیر و یا فیلترهای اسمزمعکوس دارند. اما وقتی سلامتی یک فرد مورد توجه قرار می گیرد تکیه بر این ادعاها ممکن است چندان منطقی به نطر نرسد.

متاسفانه به دلیل تقاضا موجود در بازار و تولید بالای آب توسط شرکت های تولید کننده آب معدنی، در بسیاری از موارد نظارت دستگاه های مربوطه جهت اطمینان از رعایت استانداردهای آب سالم ممکن است به درستی صورت نگیرد و بسیاری از این شرکت ها به دلیل هزینه های بالای عملیاتی تصفیه آب و کسب سود بیشتر، تمامی موارد تولید آب کاملا سالم را رعایت نکنند.

نتیجه گیری:

در نهایت این مصرف کنندگان هستند که باید برای اطمینان از آب مصرفی خود و خانواده خود اطمینان حاصل کنید. اگر شما به رعایت تمام اصول بهداشتی و استانداردها توسط تصفیه خانه محله خود اطمیان دارید و مدرکی برای تشخیص عدم سلامت آب توزیع شده توسط آن پیدا نکردید، با اطمینان خاطر می توانید از آب لوله کشی شهری به عنوان آب شرب مصرفی خود استفاده نمایید.

اما برای آنها که در مناطق روستایی و یا به دور از تصفیه خانه ها زندگی می کنند، هر مصرف کننده باید آب قابل شرب خود را به نحوی تولید یا خریداری نماید برای این منظور بهتر است با متخصصان این حوزه تماس گرفته و با استفاده از توانایی آنها در آنالیز آب، توصیه های تولید آب شرب را رعایت نمایند. برای این منظور سیستم ها و دستگاه تصفیه آب خانگی متفاوتی در بازار موجود است که این مهم را به سرانجام می رسانند.

تصفیه آب یا آب معدنی کدامیک ؟

سئوالی که بسیاری در ذهن دارند این است که آیا آب معدنی که به صورت بطری فروخته می شود کاملا برای شرب مناسب است؟ هر چند برخی از استانداردها برای تعیین کیفیت آب تولیدی کارخانجات آب معدنی وضع شده است، بسیاری از این شرکت ها تمامی این استانداردها را به صورت کامل رعایت نمی کنند. در واقع بدون انجام تست های دقیق آزمایشگاهی و یا تاییدیه های معتبر بین المللی، آب موجود در این بطری ها در بهترین حالت همان آب شهری است که تنها از مراحل ابتدایی تصفیه آب مانند فیلتر کربن اکتیو عبور داده شده است و به همین علت بسیاری از آلودگی های آب شهری ممکن همچنان در آب بسته بندی باقی بماند.