مشخصات فنی دستگاه تصفیه آب خانگی تانک پک (۲)digiabkala
شیر مخزن دستگاه تانک پک به صورت مهره‌ای می‌باشد که شرکت تانک پک می‌توانست با کمی تغییرات آن را به صورت فیتینگی تهیه کند. در داخل این جعبه حدود ۲ الی ۳ متر شیلنگ برای نصب دستگاه وجود دارد و شما را از خرید آن بی نیاز می‌کند. خلاقیتی که شرکت تانک پک به خرج داده این است که در طراحی سه راه استیل و شیر ورودی دستگاه تصفیه آب که دو قطعه هستند را به یک قطعه از جنس پلاستیک تبدیل کرده است. به جز اینکه ما روی کارتن دستگاه تصفیه آب تانک پک گواهینامه‌های استاندارد را می‌بینیم، روی دیگر قطعات دستگاه تصفیه آب تانک پک نیز برچسب‌ها و نمادهای اعتماد را می‌توان به خوبی مشاهده کرد که نشان دهنده کیفیت برتر این دستگاه است.
حال به سراغ دیگر قسمت‌های دستگاه تصفیه آب تانک پک می‌رویم
هوزینگ هایی که در بخش پایینی قرار دارند و برچسب مشخصی ندارند تا معلوم شود چه فیلترهای تصفیه آبی باید در داخل آن قرار بگیرد در حالی که فیلترهای بالای دستگاه تصفیه آب تانک پک کاملاً مشخصات را دارند و حتی روی فیلترها عبارت MADE IN TAIWAN یعنی ساخت تایوان زده شده است. اگر چه بهتر بود در بعضی از قسمت‌ها عایق کاری بیشتری برای مسیر سیم برق از آب می‌شد با این حال وضعیت سیم کشی و برق آن بسیار مناسب است. مکانی هم که برای پمپ و آداپتور تصفیه آب نیز استفاده شده بسیار مناسب است، مخصوصاً پمپ تصفیه آب و آداپتور که در قسمت پشتی آن قرار گرفته و باعث شده جایگیری بهتری انجام شود و فضای کافی برای فیلترهای پایینی یا بالایی وجود داشته باشد و همان‌طور که گفته شده عبارت MADE IN TAIWAN در همه جای این دستگاه زده شده از جمله هوزینگ های ممبران، گیت فشار، آداپتور، فیلتر پست کربن، پمپ و بقیه دستگاه که این نشان دهنده این است که این دستگاه کاملاً ساخت کشور تایوان می‌باشد.
فیلترها
حال به سراغ فیلترهای تصفیه آب که وظیفه اصلی این دستگاه را به عهده دارند می‌رویم.
اولین فیلتری که در این دستگاه اضافه شده و در قسمت پایین است، فیلتر الیافی است که البته این فیلتر هیچ‌گونه لیبی یا برچسبی ندارد و برای همین مشخصات فیلتر آب الیافی را نمی‌توان متوجه شد مگر از روی وزن آن که می‌توان فهمید فیلتری ۵ میکرونی است که اگر از یک فیلتر با دقت ۱ میکرون استفاده می‌شد خیلی بهتر به نظر می‌رسید و با دقت بالاتری آب را تصفیه می‌کرد. فیلتر بعدی فیلتر آب کربنی است که این نیز بدون مشخصات و هرگونه برچسبی می‌باشد. فیلتر کربن بلاک با یک توری زرد از دیگر فیلترها متمایز شده و به راحتی می‌توان آن را تشخیص داد. با توجه به قیمت دستگاه تانک پک، فیلترها از لحاظ کیفیت در حد متوسط و مناسبی هستند. فیلترهای هوزینگی بر خلاف خطی بودن یا inline بودن بعضی دستگاه‌های تصفیه آب، هزینه‌ها را برای مصرف کننده کم می‌کنند. فیلترهای عمومی که در این دستگاه استفاده می‌شوند را می‌توان به صورت عمومی در بازار جستجو کرد و از دیگر فیلترهای تصفیه آب برای دستگاه تانک پک استفاده کرد.
فیلتر بعدی که در دستگاه تصفیه آب تانک پک استفاده شده، فیلتر پست کربن است که در بالای براکت این دستگاه قرار دارد و عبارت تانک پک را مشخصاً می‌توان روی آن دید. فیلتر این تصفیه آب از مواد با کیفیتی ساخته شده است و می‌توان روی کیفیت مناسب آن تأکید کرد. تصفیه آب تانک پک دارای شش مرحله تصفیه کامل آب بوده و در مرحله ششم از فیلتری بنام فیلتر مینرال یا معدنی استفاده می‌شود. کار فیلتر معدنی این است که مواد معدنی که توسط فیلترهای قبلی از آب گرفته شده را به آب باز می‌گرداند و کاری متفاوت از دیگر فیلترها انجام می‌دهد. این فیلتر دارای استانداردهای مختلفی از جمله WATER QUALITY ،NSF  و CE  می‌باشد. محفظه فیلتر مینرال به صورت کاملاً مات طراحی شده و مواد معدنی داخل آن از کیفیت بسیار بالا و مناسبی بهره مند هستند.
برخلاف دیگر فیلترها که برچسب‌هایی بر روی آن‌ها درج نشده بود، بر روی هوزینگ این فیلتر ممبران مشخصات آن کاملاً درج شده است که فیلتر ممبران با برند فیلمتک می‌باشد و عبارت MADE IN USA روی آن مشاهده می‌شود که البته به نظر می‌رسد تحت لیسانس آمریکا و ساخت کشور تایوان می‌باشد. فیلتر ممبران دارای دقت بسیار مناسبی است و کیفیت بسیار مناسبی دارد که می‌توان برای آب‌هایی که سختی خیلی بالایی ندارند از آن استفاده کرد. فیلتر ممبران استفاده شده سرعت نسبتاً مناسبی برای پایین آوردن TDS آب موجود برای مصرف کننده را دارد.
به این نکته باید توجه کنید که اگر چه ظرفیت فیلتر ممبران این دستگاه تانک پک ۷۵ گالن است ولی شاید نتواند مانند برخی از ممبران ها توان تولید بالایی داشت باشد؛ اگرچه با این تفاسیر باز هم برای مصارف خانگی ظرفیت مناسبی دارد و آب لازم را فراهم می‌کند.
از آنجا که پمپ و آداپتور به کار رفته در این دستگاه بسیار قوی است می‌توان از فیلتر ممبران با ظرفیت بالاتر نیز استفاده کرد (اگر لازم بود) با توجه به میزان مصرف آب خروجی آب تصفیه شده را بالاتر می‌بریم که البته پیشنهاد می‌دهیم حتماً با کارشناسان ما که به صورت رایگان به شما خدمات می‌دهند مشاوره کنید و از آن‌ها مشورت بگیرید تا بدانیم که چه اندازه می‌توان خروجی تصفیه آب را کم و زیاد کرد. ما می‌توانیم روی دستگاه تصفیه آب تانک پک به تعداد و انواع مختلف نصب کنیم، حتی برخلاف دیگر دستگاه‌ها، پمپ و آداپتور این دستگاه‌ها در پشت تصفیه آب قرار دارد و فضای مناسب برای زیاد کردن فیلترهای تصفیه آب قرار دارد که می‌توان به راحتی از آن‌ها استفاده کرد و این یک مزیت محسوب می‌شود؛ پس در این حالت که این دستگاه فیلتر تصفیه آب آنتی باکتریال، فیلتر قلیایی، فیلتر uv را ندارد شما می‌توانید با سفارش آن‌ها به راحتی این فیلترها را روی دستگاه تانک پک نصب کنید.
مشخصات فنی دستگاه تصفیه آب خانگی تانک پک (۲)digiabkala