چگونه در هنگام وقوع بلایای طبیعی آب لوله کشی خود را سالم سازیم
اگر شما از آب لوله کشی شهری استفاده می کنید، ممکن است زمانی فرا برسد که مراکز توزیع آب شرب به درستی عمل نکنند و آلودگی هایی به آب شهری نفوذ کند و یا اینکه در پی وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله آب لوله کشی فاقد کیفیت و استانداردهای لازم برای تضمین سلامت آب باشد. در این صورت باید با استفاده از روش هایی مانند دستگاه های تصفیه آب خانگی اقدام به تصفیه آب لوله کشی نمایید.
یک روش موقت برای رفع این مشکل می تواند جوشاندن آب باشد. برای این منظور جهت رفع آلودگی ها بایستی آب را قبل از مصرف چند دقیقه بجوشانید تا آلودگی های میکروبی موجود در آن از بین بروند. این کار را باید تا زمانی ادامه دهید که مسئولان مربوطه بتوانند سلامت آب توزیع شده را مجددا به حد مطلوب و استانداردی برسانند. حتی در صورت محدودیت های موجود لازم است حداقل یک دقیقه آب قبل از استفاده جوشانده شود تا برای آشامیدن و شرب سالم به حساب آید. برای اطلاعات بیشتر سعی کنید به دستورالعمل های صادره هنگام وقوع این حوادث توجه کنید و با پیگیری اخبار از زمان وصل مجدد آب شرب مطلع شوید.
برای آنکه برای مواجهه با بلایای طبیعی آمادگی داشته باشید، بهتر است از پیش اقدام به جمع آوری مایحتاج ضروری شامل دارو، پتو، چراغ قوه، جعبه کمک های اولیه، وسایل گرمایشی و آب بطری شده نمایید. در این مواقع همچنین می توان از تجهیزات اضطراری تصفیه آب مانند کیسه یا پارچ تصفیه آب جهت پاکسازی آلودگی های آب تامین شده از منابع سطحی استفاده نمود. وجود دستگاه تصفیه آب خانگی در مواقع اضطراری نیز می تواند در تامین آب سالم و بهداشتی به کار آید.
شرکت مهندسی سلامت گستر وارش (دیجی آب کالا) واردات و عرضه بهترین برندهای تصفیه آب خانگی
www.digiabkala.com